Movie Description

AnimovanýKrátkometrážní

 

HURIKÁN

| SYNOPSE
Hurikán se zakouká do Báry ze stánku s pivem. To vzápětí dojde a Hurikán se vypravuje pro novej sud. Jednoduchá mise, kdyby se nekonala na Žižkově, kterej má stejně jako Hurikán věčně kocovinu.


| TEASER


| ŠTÁB

Režie – Jan Saska
Scénář – Jan Saska a Václav Hašek
Dramaturgie – Vojtěch Kiss
Hlasoví herci – Johana Matoušková, Patrik Velek
Mistr zvuku – Jiří Gráf
Asistent režie & hlavní animátor – Marek Pokorný

Producenti – Kamila Dohnalová (Last Films, CZ), Martin Vandas (MAUR film, CZ)
Koproducenti – Antoine Liétout, Ivan Zuber (Laïdak Films, FR), Juraj Krasnohorský (Artichoke, SK), Mladen Đukić (AEON Production, BiH)

Délka – 13 min.
Technologie animace – Černobílá kreslená 2D animace
Rok výroby – 2024

Finančně podpořeno: Státní fond kinematografie (CZ), Pražský audiovizuální nadační fond (CZ), Centre national du cinéma et de l’image animée (FR), region Nouvelle Aquitaine ve spolupráci s CNC (FR), Magelis s podporou Charente county council a ve spolupráci s CNC (FR), Audiovizuálny fond (SK), Audiovizuální centrum Republiky srbské (BiH) a France Télévisions.


| K STAŽENÍ

Vizuály – 5x jpg (Zip)
Presskit  – PDF

 


| GALERIE

 

| MEDIÁLNÍ OHLASY
Reportáž České televize –  Vzniká animovaný film o Žižkovu devadesátých let. Autorův dřívější snímek se přiblížil Oscarům

Rozhovor – Jana Sasky pro Anifilm

 

| BIOGRAFIE
Jan Saska je český režisér animovaných filmů a autor komiksů. Po premiéře na festivalu la Quinzaine des Réalisateurs v Cannes v roce 2016 byl jeho absolventský film FAMU Happy End, černá komedie o smrti, promítán na mnoha filmových festivalech po celém světě, získal více než pětadvacet ocenění a v roce 2017 se dostal do užšího výběru na Oscara. Janův nejnovější projekt – Hurikán – je krátkometrážní komedie založená na stejnojmenné Janově originální komiksové postavě.

| FILMOGRAFIE – krátké filmy
2024 – Hurikán
2015 – Happy End
2012 – Přepadení (The Robbery)
2012 – Tenkrát poprvé (That First Time)
2012 – Myslivci (The Huntsmen)