Movie Description

AnimovanýKrátkometrážní

Chybějící hvězda

| SYNOPSE
STALIN umírá, ale během těchto čtyř dnů agonie věří, že je stále na vrcholu moci. Nutno říct, že sovětský LIMBUS “Chybějící hvězdy”, kde pobývá, je plný stínů a duchů. V tomto nepravděpodobném místě potkáváme dva vězně z gulagu, LENINA a další významné osobnosti 20. století. Jelikož se blíží Stalinova smrt, bylo by na čase zahájit proces. Ale jak zaútočit na postavu tatíčka lidu,  když zrovna nabírá síly? Od komunismu k tržní ekonomice, polemika stoupá mezi odpůrci a stoupenci Stalina. Každý hájí svůj pohled na svět a Stalin se cítí trochu osamělý ve svém hrobě.


| TRAILER

Chybějící hvězda / L’etoile Manquante / Falling Star | Trailer

 

VOD
Dafilms.cz

| ŠTÁB
Výtvarno, režie
— Loic Malo
Produkce — Lardux Films FR
Koprodukce — MAUR film
Premiéra — Ji.hlava (CZ) 30/10/2020

Film vzniká za podpory Státního fondu kinematografie.

 

| KE STAŽENÍ
Plakát JPG (2.3MB)

 

| GALERIE

 

| DOPLŇUJÍCÍ INFORMACE

O FILMU
Chybějící hvězda vyvolává mentální svět člověka, který strávil svůj život tím, že odstraňoval ostatní. Proto můžeme očekávat nějaké poruchy z jeho strany. Dokonce to zní jako DIAGNOZA nějaké choroby. Ať člověk chce nebo nechce, Stalin není žádný obyčejný člověk. Přestože sympatický není ani náhodou, je to POSTAVA KOMPLIKOVANÁ, ZNEPOKOJUJÍCÍ A KONTROVERZNÍ.

Přestože Josef Dzugašvili se přezdíval železný muž – STALIN – stará se o sebe. Nechá si pilovat nehty, nosí vyšší podpatky, nechá si ochutnávat jídlo, jelikož se obává otravy. Je to jasné, ten člověk má VRTOCHY. Celý život je obklopen TAJEMSTVÍM. Nic v jeho nejbližším okolí mu neodporuje v jeho pochmurném životě. Jeho druhá žena Naděžda si vzala život, jeho nejstarší syn Jakov je zanechán svému osudu, když je zajatý Němci, jeho další syn Josif je alkoholik.

Můj předchozí film se zabýval rozpaky dítěte nemocného OCD (Obsedantní kompulzivní porucha). Se STALINEM se zavazuji vytvořit ještě divnější svět, ve kterém se objeví, jak ho málokdo kdy viděl. Tvořím malé stínové divadlo, kde vystupuje velice osamocený papírový Stalin. Jeho AGONIE dovoluje umělci si troufnout cokoliv, protože Stalin již ztrácí hlavu. Umírá. Má strach.

Používání NADPŘIROZENÉHO, ROZDVOJENÍ osobnosti, VEDLEJŠÍCH STAVŮ se stává logickým nástrojem k oživení osoby Stalina, jehož DUŠE se ztrácí, je ZMATENÁ A PATOLOGICKÁ. V tomto střetu mezi PŘÍTOMNOSTÍ a MINULOSTÍ příběh rozvíjí svobodný pohled na osobnost člověka, který poznamenal naši novodobou historii.

Chybějící hvězda není ani film s TVRZENÍM, ani DOKUMENT. Zabývá se posledními okamžiky šílenství jednoho osamělého tyrana, který si myslí, že je nesmrtelný.