Koprodukční krátkometrážní animovaný film Superbia (Hu,CZ, SK), který se premiérově představil na loňském festivalu v Cannes, budou mít možnost vidět i čeští diváci a přiznivci animace. První příležitost se naskytne těm, kteří se vypraví na celovečerní dokument Jitky Němcové Nechte zpívat Mišíka, který vstupuje do kin již 8. března! Tam bude Superbia jako předfilm. Druhou příležitost budou mít fanoušci animace v květnu, když zamíří do Třeboně, kde se film bude promítat v mezinárodní soutěži festivalu Anifilm (2. – 7. 5. 2017), a to za osobní účasti režisérky.

Film se již – kromě Cannes – představil na 4 desítkách světových festivalů. A to například v Chicagu, Palm Springs, Sarajevu, britském Bristolu nebo finském Turku, kde mimochodem získal cenu diváků. Další ocenění získal od poroty AFI (American Film Institute  – Special Jury Mention for Visual Aesthetics) nebo na festivalu Primanima, kde byl oceněnen cenou George Pal, jako nejslibnější talent maďarské animace (The most promising Hungarian talent in animation).

Na Slovensku byl uveden do kinodistribuce jako předfilm v rámci projektu 100 před filmem Oheň na moři.

Superbia bude i součástí bonusové “výbavy” Mišíkovského dvd, které se v těchto chvílích připravuje.

Krátky popis:

Film vypráví o domorodých obyvatelích surrealistické krajiny Superbie, ve které muži a ženy žijí odděleně, na březích Mléčne řeky vytékající v horách ze struku Božské krávy. Zde musí čelit nezadržitelným společenským změnám poté, co se poprvé v dějinách objeví smíšený pár.

Luca Tóth

Luca Tóth studovala na Vysoké škole umění a designu Moholy-Nagy (MOME) v Budapešti a na Royal College of Art v Londýně. Za svůj magisteský film The Age of Curious získala řadu prestižních ocenění, vč. cen z festivalů v Annecy a ve Stutgartu.