Námět celovečerního filmu Rosentaal je dvojnásobnou adaptací neuvěřitelných příběhů legendární postavy eskymáckého náčelníka Eskymo Welzla. Jeho knihy i životní osudy inspirovaly Miroslava Krobota k napsání steam punkové novely, která se stala předlohou k jeho nově připravovanému filmu. Scénář (podle původní novely Miroslava Krobota) k celovečernímu filmu napsal Marek Epstein. Režie se ujme Miroslav Krobot a výtvarné stránky filmu Václav Švankmajer.

Rosentaal je mrazivé zlatokopecké město na konci světa, kam je jednoho dne vysazen z plujícího tovární megapolis nazvané Turecká červeň sirotek Nabuchodnezor, zkráceně jen Nab. Vystupuje do ledového nemilosrdného kraje s anarchistickým revolucionářem profesorem Hnusem a s prapodivným posláním o kterém na začátku své poutě ještě ani netuší.

Rosentaal je z rodu těch strhujících a napínavých dobrodružství, které nás vtáhnou svojí dramatickou zápletkou, působivou atmosférou i silným tajemstvím. Steampunková polární road movie s iniciačními rysy, které je náročnou, ale krásnou výzvou, protože v sobě ukrývá všechny klukovské příběhy, které jsme vždycky toužili prožít.

Vývoj projektu, který podpořil Státní fond kinematografie i z ryze altruistických důvodů pivovar Holba, by měl být dokončen do roku 2020 a kromě výtvarné a literární přípravy obnáší  i náročné ohledávání nových cest pro možné animační technologie spolu s ČVUT.