Maur film Rosentaal

 

Od 8. do 10. března proběhne ve francouzském Bordeaux největší evropský trh zaměřený na celovečerní produkci. Organizátoři vybrali z celkem 114 přihlášených projektů hned 4 snímky s českým zastoupením. Společnost MAUR film představí filmovým profesionálům road movie ROSENTAAL.

 

Scénář vyprávějící příběh šestnáctiletého sirotka Naba, který od narození zná svět jen jako obrovskou námořní lodi, která je současně továrnou, městem a trvalým domovem tisíců lidí. Za porušení pravidel je Nab z paluby turecké červeni vykázán a vysazen na Duluongových ostrovech. Ty jsou drsným místem, kde se dá v zimě jen těžko přežít, ale kde kvůli zlatu zůstávají vedle Eskymáků i stovky dobrodruhů, zločinců, místních lovců – „Spravedlivých“ a kde platí jen zákon silnějšího a bohatšího.

 

Režie se na motivy vlastní knihy volně inspirované příběhem Eskymo Welzela ujal Miroslav Krobot. Scénář napsal Marek Epstein a výtvarno tvoří Václav Švankmajer. Projekt byl podpořen Státním fondem kinematografie a vzniká ve společnosti MAUR film.

→ Stránka projektu Rosentaal