Dne 11. listopadu proběhne premiérové uvedení pásma tří krátkých filmů Trojhlas. Koprodukční projekt je výsledkem spojení tří zajímavých studentských filmů, které vznikly souběžně na třech českých uměleckých školách – FAMU, UMPRUM a Západočeská univerzita v Plzni. U příležitosti této slavnostní premiéry bude v prostorách Jatek 78 umístěna také výstava s dekoracemi z jednotlivých filmů.

Autory Trojhlasu spojuje nadšení pro loutkovou animaci a v každém snímku vyniká potřeba osobního autorského sdělení. Trojice Betonová džungle (r. Marie Urbánková, UMPRUM), Dcera (r. Daria Kashcheeva, FAMU) a Noctuelle (r. Martin Pertlíček, ZČU) se divákům již samostatně představila a nyní cestuje po světových filmových festivalech a sbírá první ocenění.

Projekt producentsky vedou studentky magisterského studia oboru produkce pražské FAMU – Mária Moťovská a Zuzana Roháčová. Iniciátorem projektu byl producent Martin Vandas ze společnosti MAUR film, která se dlouhodobě orientuje na vyhledávání a podporu animačních talentů. „citace Spojením těchto filmů v jedno půlhodinové pásmo nabízí spoustu možností k jejich distribuci,…“ vysvětlil Martin Vandas.

Loutková animace je divácky velmi poutavá a organizátoři se rozhodli doplnit projekce i o interaktivní výstavy, kde bude mít divák možnost jednak shlédnout pásmo, osobně se potkat s režiséry, ale i mít možnost nahlédnout do zákulisí výroby loutkového filmu, prohlédnout si samotné loutky, kostýmy, kulisy.

Trojhlas byl podpořen Státním fondem kinematografie.