Jezdec času

| SYNOPSE
Jezdec času
(Time Rodent) vypráví surrealistickou grotesku, v níž pomocí osobité animace líčí svět za pět, deset, nebo sto tisíc let v abstraktním podobenství, jakési civilizační komické anti-pohádce o postupném rozpadu světa a další možné evoluční proměně jeho obyvatel. Hlavním hrdinou se stává svědek tohoto procesu – zpola humanoid, zpola zvířecí tvor, procházející jednotlivými obdobími další budoucnosti naší pozemské existence.

Ondřej Švadlena rozvíjí v rámci své umělecké tvorby moderní počítačovou 3D animaci, která snese ta nejpřísnější měřítka. Staví na rozvolněném pocitovém vyprávění a dokonalé 3D animaci, aby evokoval apokalyptické, romantické i surrealistické fantazie. S českou kulturou jej pojí drsný černý humor i smysl pro absurditu, v němž se zmítají jeho omamně morbidní, bezeslovné karnevaly futuristické imaginace, tak i ozvuky našeho socialistického “industriálu”.

Martin Vandas o setkání s francouzským oskarovým producentem filmu Logorama (2009), Nicolasem Schmerkinem: “Nicolase jsem poprvé potkal ještě na Anifestu v Teplicích. Přijel se podívat na tehdejší začátky Visegrádského animačního fóra, kde se prezentovaly první zárodky nových krátkých animáků, a kde režisér Ondřej Švadlena se svým filmem Mr.Dr.Chain pohoršil a zároveň i nadchnul diváky. A uplynulo pár let, abychom se společně pokusili udělat nový temný krátký film Ondřeje Švadleny Time Rodent o podivném hlodavci plujícím a proskakujícím časem v apokalyptických dobách… Time Rodent je pro nás prestižní animovaný film českého filmaře. Vážíme si především příležitosti podílet se na vzniku uměleckého filmu v rámci francouzsko-české koprodukce s jedním z nejvýznamnějších francouzských producentů krátké animace vůbec.“

 

| TRAILER

 

| SYNOPSE
Režie, scénář, střih, animace
  – Ondřej Švadlena

Koprodukce
Česká Republika – MAUR film (Martin Vandas)
Francie – Autour de Minuit (Nicolas Schmerkin)

Délka– 5 min
Formát– HD
Premiéra – 10. 2. 2016, Clermont-Ferrand International Short Film Festival

Projekt získal podporu Státního fondu kinematografie ČR a francouzského CNC, film významně podpořila mezinárodní softwarová společnost Chaos Group.


| KE STAŽENÍ
Plakát JPG
  

| GALERIE