Movie Description

Animovaný

| SYNOPSE
Vánoce v pohádce bývají nelehkou výzvou jak pracovat s takříkajíc obnošeným tématem bez klišé a opakování. Přitom právě téma Vánoc sebou nese množství těch nejbanálnějších pocitů dětství – společné prožívání krásných chvil, tradice a sdílení radosti. Tři ženské autorky se rozhodly téma Vánoc pojmout právě v tomto světle, tedy bez zbytečné rezonance materiální povahy těchto svátků, která se s nimi bohužel stále více spojuje. Hlavní ideou dějové linie je pochopení, že každý z nás má ve společnosti své místo, ačkoliv ho někdy hledáme déle, možná celý život.

Nové 26 minutové dílo představuje samostatný příběh postav Mimi a Lízy. Za tímto příběhem jsou vzpomínky na dětství, důležité životní chvíle hrdinů. Jelikož autorky by se rády dotkly nejen tradičních hodnot Vánoc, ale i jaksi globálních, o důležitých hodnotách lidského života. Nechaly tak Mimi a Lízu putovat do minulosti a poznat své sousedy z domu jako děti.

Snahou autorského týmu je ukázat důležitost samotných vzpomínek a jejich subjektivní sílu s jakou působí na celý život každého jedince. Autorky námětu si plně uvědomují, že pravděpodobně sahají až do příliš hlubokých vod poznání a souvislostí, které ještě dítě nemá zažité, ale právě formou vyprávění pohádky se zavázaly zprostředkovat dětem něco více, než je v současných příbězích běžné. Samozřejmě, cílí udělat to i s dávkou dobrodružství a napětí, tak, aby byl příběh pro děti atraktivní.

 

| TRAILER

Mimi & Líza / Mimi & Liza | Trailer

 

VOD
Dafilms.cz

| WEB
www.maurfilm.com/mimializa-zahada-vanocniho-svetla

| ŠTÁB
Scénář
 — Katarína Kerekešová, Iva Šebestová a Katarína Moláková
Režisérka — Iva Šebestová
Producenti — Katarína Kerekešová se spol. Fool Moon
Koprodukce — Radio and Television Slovakia, MAUR film
Premiéra — 6. 12. 2018, Praha

Film vzniknul za podpory Státního fondu kinematografie.


| KE STAŽENÍ

Plakát JPG (2,8MB)

Presskit Docx / Docx – 6MB
Presskit.zip / ZIP – 70MB, Presskit-doc, Plakát, Obrázky, Logo

 

| GALERIE