Studentku UMPRUM Marii Urbánkovou si jistě dobře pamatujete. Její krátký film Betonová džungle se ve světové premiéře představil na prestižním francouzském festivalu krátkých filmů v Clermont-Ferrand 2019 a byl zařazen do pásma Trojhlas.

V těchto dnech Marie pečlivě skládá snímek po snímku pro svůj nový film Máma má vždycky pravdu. Námětem mého filmu by měly být ty „největší nesmysly“, které se malým dětem říkají. Když jsem přemýšlela, čemu bych se měla věnovat ve své diplomové práci, chtěla jsem vzít něco úplně jednoduchého a zábavného. Velmi mě inspiroval film Enough jehož autorem je Anna Mantzaris. Obdivuji jeho naprostou jednoduchost a vtip,“ vysvětluje režisérka.

Film sleduje několik domácností maminek a jejich dětí. Groteskní absurdní příběhy vychází z nejvíce rozšířených frází, které se říkávají dětem, pro které jsou ale v jejich myšlení naprosto možnou realitou.

 

Spousty z nás si dodnes nesou taková malá traumata z dětství. Jedna má kamarádka, které maminka tvrdila, že se nesmí vyčůrat v moři, jinak ji to bude pálit se dodnes ve svých 26 letech v moři neodváží vyčurat, i když ví, že je to blbost. Napadlo mě, kolik takových nesmyslů asi existuje. Udělala jsem si mezi kamarády svůj malý průzkum a získala jsem kolem stovky takových situací,” dodává Marie Urbánková.

 

Film byl finančně podpořen Státním fondem kinematografie a měl by být dokončen v roce 2022.

 

| Fotogalerie z natáčení