Maur film Paolos Happiness_8

Do soutěžní kategorie «Young Audience Short Films » se probojoval loutkový krátký film režisérské dvojice Thorstena Droesslera a Manuela Schroedera. Pro oba autory je snímek debutem na poli režie animovaného filmu.

Příběh nás zavede do jednoho města, kde žije Paolo Piangino. Je to velmi šťastný muž, neboť dokáže plakat u příběhů se smutným koncem, ale i u těch s dobrým. Paolovy slzy činí lidi v okolí šťastnými: mohou si jeho štěstí natrhat jako květiny. Ale uchovat si je nemohou.
 

„Tento příběh se mě hluboce dotýká. A jsem přesvědčen, že to pochopí nejen děti a že jim to dodá odvahu projevit své city. Protože pláč je osvobozující: vyjadřuje nejen bolest, smutek a slabost, ale může také vyjadřovat štěstí, jako je tomu u Paola,“ říká Thorsten Drößler.

 

„Když jsem na konci roku 2020 mluvil s Thorstenem Drösslerem o filmu Paolo’ s Happiness, okamžitě mě to zaujalo. Příběh je [doslova!] úžasný, vhled do pocitů a emocí, které se jen zřídka odvážíme vyjádřit v našem stresujícím každodenním životě. Realizován jako láskyplný stop-motion film, byl to pro mě sen a příležitost a nakonec mě vedl k mé první režii,“ dodává Manuel Schroeder.

 

Film vznikl v německo-švýcarsko-české koprodukci a byl podpořen Státním fondem kinematografie.

 
⟶ Další detaily na stránce Paolo’ s Happiness