NEZkreslená věda se prokreslila v knihu

Vraťme se do roku 2014, kdy se představil první díl popularizačně-vzdělávacího cyklu NEZkreslená věda. Akademie Věd České republiky se rozhodla veřejnosti ukázat, jak vznikl vesmír, jak funguje naše imunita nebo co se stane, když nám onemocní buňky. Animovaný seriál si rychle našel své publikum a od té doby vzniklo již 54 animovaných videí. Oblíbenost pořadu stále roste a počet shlédnutí na kanálu YouTube překročilo již číslo jednoho milionu.

Ačkoliv pro animovaný film je kniha většinou předlohou, v tomto případě jdeme opačnou cestou. Společně s Nakladatelstvím Academia jsme se rozhodli vydat stejnojmennou knihu, která obsahuje nejsledovanější díly prvních pěti řad oblíbeného seriálu.

 

Z pouček v učebnicích někdy člověk není moc moudrý. Ale když se vše názorně předvede, třeba pomocí obrázků, ať už těch pohyblivých, nebo těch statických, hned je všechno jasnější. A proto vznikl nejen cyklus animovaných filmů, ale následně i tato kniha,“ uvádí v úvodu kolektiv autorů knihy.

 

Slavnostní křest knihy proběhne 13. září a vy si můžete knihu zakoupit již nyní na e-shopu nebo v knihkupectvích Academia.

Editorka: Lucie Šavlíková
Grafička: Magdaléna Lindaurová
Ilustrace: Tomáš Zach
Podle scénáře Aleše Vémoly
Produkce: MAUR film