feature-img-mimi-liza-zahrada-4

 

Jaký je rozdíl mezi malou obludou, obludou a velkou obludou? A co se stane se Zázračníkem? Kam mizí stín? Může být ryba neviditelná?

Napínavé dobrodružství, ale i odpovědi na spoustu zvídavých otázek, uvidí děti i dospělí díky novému celovečernímu animovanému filmu Mimi a Líza – Zahrada.

Trailer snímku, který vstoupí do kin 21. dubna

 

Předskakovat mu bude krátký animovaný film Lucie Sunkové Zuza v zahradách, který se probojoval do letošního 72. ročníku Berlinale

 

Mimi a Lízu malí diváci dobře znají z předchozího filmu Mimi a Líza: Záhada vánočního světla a jeho večerníčkové podoby, ale také z krásných ilustrovaných knih. Vědí, že nevidomá plachá Mimi a nezbedná Líza jsou nejlepší kamarádky, které všechno prožívají společně, a vnímají svět doslova všemi smysly. V Zahradě se budou spolu učit velkorysosti, toleranci a otevřenosti k celému světu. Díky žlutému kontejneru na nepotřebné věci prožijí neuvěřitelná a napínavá dobrodružství. Na konci příběhu si uvědomí, že i k materiálním věcem je třeba přistupovat s láskou, respektem a že každý předmět má svůj účel.

Že má každá věc svůj účel, i ta nepotřebná, že uklízet po obě v přírodě je normální, a pomáhat se má, se dozvídají děti i dospělí díky každoroční akci Ukliďme Česko. Igráček vyrobil postavičky Mimi a Lízy v limitované edici. Z každé jejich prodané figurky půjde 10,- Kč na podporu na nákup kleští na sběr odpadků, kterými následně vybaví dobrovolníky projektu Ukliďme Česko.

 

„Příběh děvčátek je skvělou možností, jak jednoduchým způsobem ukázat dětem, že i ti co nevidí, nejsou nijak divní. Naopak společně se mohou jeden od druhého dozvědět něco více, rozšířit si tak vnímání světa, a naučit se pomáhat a sdílet zážitky bez zbytečného ostychu. I proto jsme rádi, že i na tomto filmu můžeme, stejně jako na předchozím Mimi a Líza: Záhada vánočního světla, spolupracovat s Nadačním fondem Českého rozhlasu Světluška. Část výtěžku ze vstupného opět půjde na jeho podporu,“ říká producent Martin Vandas.

 

Martin Vandas, producent filmu, doplňuje: „Náš film Mimi a Líza – Zahrada spojují čtyři příběhy: Kam zmizel stín?, Neviditelná ryba, Vanilkový den a Bublinkový vesmír. Vznikly opět díky spolupráci s režisérkou a producentkou Katarínou Kerekesovou a stejně jako předchozí film vychází také v knižní podobě.“

Ilustrovaná kniha Mimi a Líza – Zahrada vyšla v nakladatelství Slovart 14. března.