minor

Pražské divadlo Minor spustilo 22. března online platformu Televize Minor, která nabízí rodičům a dětem filmotéku s unikátním výběrem krátkých animovaných filmů studentů uměleckých škol i nezávislých produkcí.

Filmy jsou rozdělené do dvou věkových kategorií “Mini” a “Školák”, ovšem díky jejich různorodosti lze předpokládat volný výběr dle individuálního vkusu dětí i dospělých. V každé kategorii jsou přiměřeně namíchány filmy různých délek a každý měsíc budou přibývat další.

Společnost MAUR film je ve filmové nabídce zastoupena hned několika animovanými filmy:

Jáma

Betonová džungle

Strom 

Nenastoupili 

| Prázdniny

Filmová kolekce vzniká ve spolupráci s filmovými školami, především s FAMU a UMPRUM (dále např. UTB Zlín, SUŠ Ostrava) a produkční společností 13ka. Ke zhlédnutí zde budou studentské filmy dnes již renomovaných autorů, např. Hrouda (2010), Nunovó Tango (2010) a Na větvi (2009) Jaromíra Plachého, autora oceňovaných počítačových her Amanita design, či filmy Kateřiny Karhánkové Nový druh (2013) a Plody mraků (2017), které získaly řadu domácích i mezinárodních ocenění. Dále film Petra Mischingera Proč nám pijí krev (2016), filmy Alexandry Hetmerové Alergie (2008), Bazén (2010) a Mythopolis (2013) a řada dalších.

Televizi Minor mohou sledovat registrovaní uživatelé na tvminor.uscreen.io. Funguje formou VOD, tj. na základě předplatného, které je koncipováno jako příspěvek na její provoz. Ceny předplatného se pohybují od 65 Kč/měsíc až po 500 Kč/rok.