Na pulty knihkupectví se dostává obrazová kniha animátorky Lucie Sunkové, STROM (distribuce Kosmas).

Po úspěšném projektu Zastavené obrazy v rámci crowdfoundingové kampaně na Startovači se nám podařilo díky podpoře přispěvatelů knihu právě vydat!!!

Ke knižní podobě filmu jsme přistoupili proto, že je vznik malového obrazu na sklo proces pomíjivý. Lucie Sunková tak POZASTAVILA několikrát svůj film a z těchto záběrů vytvořila knihu obrazů. Dále sama upřesňuje:

Práce filmového animátora a výtvarníka zároveň má jednu velkou  nevýhodu. Vytvořím obraz, který si vzápětí sama smažu. Svou profesní schizofrenii jsem si tedy vyřešila touto knihou. Animační technika malby na skle je zdlouhavá a titěrná práce a bylo mi prostě líto, že nic po natáčení nezbyde. Tvůrci loutkových filmů zbývají alespoň loutky. Mně jen čisté sklo. A díky této knize bychom to rádi změnili.“

Výtvarná kniha režisérky a výtvarnice Lucie Sunkové, Strom, vychází ze stejnojmenného krátkometrážního animovaného filmu. Básnický metaforický příběh, který je ve filmu vyprávěn beze slov, získává ale ve své knižní podobě další – obrazově literární – rozměr.

Ukázka z knihy: ZDE

Více informací o vydání knihy a její ceně: ZDE

Rencenze: ZDE