Film Dcera režisérky Darii Kashcheevi,  studentky katedry animace na pražské FAMU, byl vybrán na prestižní festival Festival international du film d’animation d’Annecy, kam se přihlásilo 3 096 snímků z 93 zemí. Film Dcera bude soutěžit s ostatními snímky v oficiální sekci Graduation films spolu s dalšími 47 vybranými filmy, mezi kterými je ještě další zástupce FAMU – animovaný dokument Diany Van Guyen Spolu sami.

„Vždy jsem obdivovala kameramanskou práci, pohyb kamery, práci se světlem a hloubkou ostrosti. A tak mě během jednoho promítání napadlo, co kdybych měla ruční kameru i ve svém loutkovém filmu? Ze začátku mi ten nápad připadal šílený, vůbec jsem si neuměla představit, jak to budu dělat, ale zároveň mě ten nápad hodně inspiroval, a cítila jsem, že by to po dramatické stránce mělo fungovalo naprosto skvěle!“ řekla Daria Kashcheeva v rozhovoru pro stopmotionmagazin.

Film Dcera je jedním ze tří filmů koprodukčního projektu Trojhlas, který je výsledkem spojení tří zajímavých studentských filmů, které vznikaly souběžně na třech českých uměleckých školách – FAMU, UMPRUM a Západočeské univerzitě v Plzni.

Film, jako součást chystaného loutkového Trojhlasu koprodukovala společnost MAUR film a podpořil Státní fond kinematografie.

Dcera / The Daughter | Trailer