ELECTRA. A POEM.  | VE VÝROBĚ

| SYNOPSE
Nový autorský film Darii Kashcheevy chce zkoumat vnitřní svět ženy, která si od dětství idealizuje svého otce, revoltuje vůči matce a v dospívání se noří do světa vlastní fantazie, který ji přitahuje víc než skutečné vztahy. Postupně si vytváří zvláštní deformovaný obraz krásy, kterému se sama snaží připodobovat, zároveň tak hledá vztah s vlastním tělem a sexualitou, aby se posléze na své cestě dospívání víc a víc ztrácela, své tělo zraňovala a ničila.


| ŠTÁB
Scénář, Režie a hlavní animátor – Daria Kashcheeva
Dramaturgie – Lucia Kajánková
V hlavních rolích – Zuzana Částková, Zuzana Stivínová, Robert Jašków
Kamera – Tomáš Frkal
Zvuk – Míra Chaloupka
Střih – Alexander Kashcheev
Producenti – Zuzana Křivková, Martin Vandas, MAUR film

Předpokládaná délka – 25 min.
Předpokládaná premiéra – 2023

Finančně podpořeno Státním fondem kinematografie v okruhu Vývoj animovaného filmu.

 

| GALERIE

 

| DOPLŇUJÍCÍ INFORMACE
Elektra v dětství ztratila otce Agamemnona, který jejich rodinu opustil. Její raněná matka Klytaimnestra manžela a vše, co je s ním spojené nenávidí a zakazuje dceři se s otcem setkávat. Aby se s otcem zubařem potkala matce navzdory, jí Elektra hodně sladkostí s nadějí, že se jí podaří otce v ordinaci přesvědčit o jeho návratu, protože věří, že otec je přeci lepší než její matka.  Během jedné své návštěvy ordinace otce přistihne s jeho sestřičkou.  Z vyzývavě provokativní sestřičky se tak pro Elektru stává ideál ženské krásy. I proto se během dospívání víc a víc noří do světa své fantazie, který je pro ni snadnější i atraktivnější než skutečné mezilidské vztahy.

V továrně na recyklaci odpadu, ve které pracuje, se zamiluje do muže podobného otci. Aby se mu zalíbila, začne si měnit své tělo. Zároveň na něj žárlí kvůli jeho šéfové a skutečně ho s ní jednou přistihne. Zoufalá a zklamaná se rozhoduje pro další plastickou operaci i následnou promiskuitu, postupně se tak ničí, huntuje a propadá ke dnu…