Poslední týden v listopadu se do výroby chystá krátký loutkový film Paolo´s Happiness režiséra Thorstena Drößlera.

Tenhle příběh se mě hluboce dotýká. A jsem přesvědčen, že mu porozumějí nejen děti a že všem dodá odvahu k tomu, aby se nebáli dávat najevo své city. Neboť pláč je osvobozující: není jen výrazem bolesti, smutku a slabosti – plakat lze, i když je člověk šťastný, jako Paolo,“ vysvětluje autor snímku.

Za českou stranu bude na místě v německém Halle kameraman a fotograf Jaroslav Fišer, který se společností MAUR film spolupracuje mj. na projektech O sirotcích, Zuza v zahradách, O kloboučku s pérkem sojčím, Přes hranici a další.  Právě Jaroslav Fišer přiveze první hotové loutky od výtvarnice Patricie Ortiz Martinez, která se v současnosti spolupodílí na celovečerním projektu O nepotřebných věcech a lidech. Animace se ujme zkušená švýcarská animátorka Anja Kofmel (Chris the Swiss).

Producentem filmu je německá společnost FilmVermoegen a koproducenty jsou MotionWorks (DE), Dschoint Ventschr Filmproduktions (CH) a MAUR film (CZ).

Grit Wißkirchen jsem poznal díky zprostředkování od společnosti MotionWorks. Podporuje mě svou malou nezávislou firmou FilmVermoegen jako zkušená producentka při celém financování a organizaci produkce. Díky její rozsáhlé mezinárodní síti kontaktů se jí např. podařilo získat ke koprodukci švýcarského partnera a českého producenta animovaných filmů Martina Vandase z MAUR filmu. Za to jsem Grit jako režisér vděčen, neboť mám k českému loutkovému animovanému filmu velmi blízko a projekt bude mít díky těmto odborným znalostem velký prospěch,“ dodává Thorsten Drößler.

Snímek byl finančně podpořen Státním fondem kinematografie a měl by být dokončen v roce 2022.