Maur film - Ahoj léto

 

AHOJ LÉTO | VE VÝROBĚ

| SYNOPSE
Moře, slunce, pláže a rodinná dovolená. Vyberte si z katalogu destinaci svých snů, sbalte kufry a vydejte se na cestu. No a co, že hotel není tak hvězdný, jak slibovali, výhled z okna je trochu nemravný, večeře je překvapivě příliš exotická a vaše zavazadla se rozhodla cestovat nezávisle. Rodina především!

 

| TEASER

 

| ŠTÁB
Scénář, Režie – Martin Smatana, Veronika Zacharová
Hlavní výtvarnice – Veronika Zacharová
Animační technika – Stop motion a 2D ručně kreslená animace
Délka – 11 minut

Producent – Martin Smatana (Studio Bororo, SK)
Koproducenti – Kamila Dohnalová (Last Films, CZ), Martin Vandas (MAUR film, CZ), Jean-Francois Le Corre (Vivement Lundi!, FR)

Plánovaná premiéra – 2024

Finančně podpořeno Audiovizuálním fondem (SK), Státním fondem kinematografie (CZ), CNC, Procirep Angoa (FR) a ARTE France.

 

 

| KE STAŽENÍ
Vizuály Zip

 

| GALERIE

 

REŽIJNÍ EXPLIKACE
Jako spoluautoři chceme, aby film Ahoj léto obsahoval všechny kvality, které jako režiséři chceme sdílet s diváky: komedie, laskavý tón a chytrý obsah pro dětské publikum. Spojením stop-motion a ručně kreslené animace, technik, s nimiž obvykle pracujeme, se podařilo dosáhnout jedinečného hravého využití objektů v jiném kontextu. Rodinný cestovatelský příběh organicky vznikl posléze. Dovolená u moře je pro rodinu z vnitrozemské země, jako je Česko nebo Slovensko, velkou událostí. Z vlastního dětství máme vzpomínky na to, jak naši rodiče několik let šetřili a krmili naše očekávání té nejlepší dovolené.

Naším filmem však chceme sdělit, že luxus dovolené se měří spíše vzácností společné stráveného rodinného času, než počtem bazénů v hotelovém resortu. Rozhodli jsme se tento příběh vyprávět s archetypální modelovou rodinou a prostřednictvím velmi přímého děje. Naším cílem je zábavný rodinný film s podmanivou vizuální stránkou a dobrosrdečným poselstvím, se kterým se mohou ztotožnit děti i dospělí.

 

Martin Smatana & Veronika Zacharová
režiséři filmu Ahoj léto