Projekt

| ANOTACE

Koprodukční projekt Trojhlas (stránka projektu) je výsledkem spojení tří zajímavých studentských filmů, které vznikají souběžně na třech českých uměleckých školách – FAMU, UMPRUM a Západočeská univerzita v Plzni. Jeho autory – Daria Kashcheeva, Marie Urbánková a Martin Pertlíček – spojuje zaujetí pro filmovou loutku i potřeba osobního autorského sdělení. Projekt producentsky vedou studentky magisterského studia oboru produkce pražské FAMU – Mária Moťovská a Zuzana Roháčová, které se i do budoucna chtějí věnovat filmové animaci a i pro ně jde zároveň o příležitost pracovat producentsky, pod zaštítěním společnosti MAUR film, která se dlouhodobě a systematicky orientuje na vyhledávání a podporu animačních talentů. Producent Martin Vandas byl iniciátorem tohoto „meziškolního“ propojení více filmů do minipásma.

Spojením těchto filmů v jedno minipásmo nabízí spoustu možností k jejich distribuci. Rádi bychom kromě klasické distribuční cesty (animované festivaly, spřízněná kina, kinokavárny), zorganizovali projekční akce – eventy s doprovodným programem. Jednalo by se o akce ve formě interaktivních výstav, kde bude mít divák možnost jak shlédnout minipásmo s následnou diskuzí s režiséry, tak možnost nahlédnout do zákulisí výroby loutkového filmu, prohlédnout si samotné loutky, kostýmy, kulisy. Projekční místa budeme vybírat v souladu s atmosférou TROJHLASU, rádi bychom se tedy chtěli zaměřit na alternativní prostory (galerie, kavárny, undergroundové prostředí, site specific prostředí typu Žižkovské nákladové nádraží, ateliéry Kolbenova, ale rádi bychom se pokusili i o spolupráci např. s prestižní galerií DOX). Inspirací pro nás byla výstava CITY CITY v pražské GAMU, která spojila instalaci, promítání i speciální zvukové „instalace“. Nebráníme se ani spojení s hudebními vystoupeními například právě s autorem hudby Petrem Vrbou.

Projekt podpořil Státní fond kinematografie.

Plakát Trojhlas ZDE (JPG 2MB)
Tisková zpráva ZDE (Docx)

Dcera – Daria Kashcheeva

Schovat si svoji bolest? Uzavřít se do svého vnitřního světa plného touhy po otcově lásce a jejích projevech? Nebo pochopit a odpustit, než bude pozdě?

Dcera – Daria Kashcheeva

Režie, scénář, animace Daria Kashcheeva
Střih Alexander Kashcheev
Hudba Petr Vrba
Zvuk Daria Kashcheeva, Jan Mesany
Osvětlení Bargav Sridhar
Ocenění Křišťál / hlavní cena v soutěži studentských filmů na festivalu v Annecy; nejlepší film na festivalu Fantoche ve Švýcarsku; nejlepší film na festivalu v Melbourne; studentský Oscar 2019 (a další)
Česká republika / 2019 / 14 min. / bez dialogů

Trailer ZDE

| PRESSKIT DCERA

DAUGHTER_presskit

| PLAKÁT

Plakát ke stažení ZDE

| ANNECY 2019

Noctuelle – Martin Pertlíček

Hororová noční můra o výrobci motýlů, kteří roznáší lidem jejich sny.

TROJHLAS_NOCTUELLE_006

Režie, scénář Martin A. Pertlíček
Kamera Ivan Vít
Hudba Petr Vrba
Střih Alexander Kashcheev
Ocenění REX Animation Film Festival (Stockholm)
Česká republika / 2019 / 10 min. / bez dialogů

Trailer ZDE

| PLAKÁT

Plakát ke stažení ZDE

Betonová Jungle džungle – Marie Urbánková

Jak nás zvuky paneláku mohou přenést do divoké džungle i tajemného chrámu.

TROJHLAS_JUNGLE_012

Režie, námět, scénář, kamera Marie Urbánková
Střih Alexander Kashcheev
Hudba Martin Horáček
Ocenění Film Festival Zlín, Anim!Arte – International Student Animation Festival of Brazil
Česká republika / 2019 / 7 min. / bez dialogů

Trailer ZDE

| PLAKÁT

Plakát ke stažení ZDE

| TRAILER TROJHLAS

| MAKING OFF

| MEDIÁLNÍ OHLASY

Reportáž o Trojhlasu v Událostech v kultuře na České televizi najdete ZDE.
– Seznamzpravy.cz Některé diváky můj snímek i rozplakal. Každý se v tom příběhu může najít, doufá vítězka studentského Oscara www.SeznamZpravy.cz
– Rozhlas.cz Intimní a intenzivní film Dcera získal studentského Oscara vltava.rozhlas.cz

| GALERIE

| REALIZOVANÉ PROJEKTY

Prohlédněte si i naše realizované PROJEKTY