| ANOTACE

AFFICHE A2_timerodent-420x594+2partoutJezdec času (Time Rodent) vypráví surrealistickou grotesku, v níž pomocí osobité animace líčí svět za pět, deset, nebo sto tisíc let v abstraktním podobenství, jakési civilizační komické anti-pohádce o postupném rozpadu světa a další možné evoluční proměně jeho obyvatel. Hlavním hrdinou se stává svědek tohoto procesu – zpola humanoid, zpola zvířecí tvor, procházející jednotlivými obdobími další budoucnosti naší pozemské existence.

Ondřej Švadlena rozvíjí v rámci své umělecké tvorby moderní počítačovou 3D animaci, která snese ta nejpřísnější měřítka. Staví na rozvolněném pocitovém vyprávění a dokonalé 3D animaci, aby evokoval apokalyptické, romantické i surrealistické fantazie. S českou kulturou jej pojí drsný černý humor i smysl pro absurditu, v němž se zmítají jeho omamně morbidní, bezeslovné karnevaly futuristické imaginace, tak i ozvuky našeho socialistického “industriálu”.

Martin Vandas o setkání s francouzským oskarovým producentem filmu Logorama (2009), Nicolasem Schmerkinem: “Nicolase jsem poprvé potkal ještě na Anifestu v Teplicích. Přijel se podívat na tehdejší začátky Visegrádského animačního fóra, kde se prezentovaly první zárodky nových krátkých animáků, a kde režisér Ondřej Švadlena se svým filmem Mr.Dr.Chain pohoršil a zároveň i nadchnul diváky. A uplynulo pár let, abychom se společně pokusili udělat nový temný krátký film Ondřeje Švadleny Time Rodent o podivném hlodavci plujícím a proskakujícím časem v apokalyptických dobách… Time Rodent je pro nás prestižní animovaný film českého filmaře. Vážíme si především příležitosti podílet se na vzniku uměleckého filmu v rámci francouzsko-české koprodukce s jedním z nejvýznamnějších francouzských producentů krátké animace vůbec.“

Projekt získal podporu Státního fondu kinematografie ČR a francouzského CNC, film významně podpořila mezinárodní softwarová společnost Chaos Group.

| TVŮRCE

REŽIE, SCÉNÁŘ, STŘIH, ANIMACE Ondřej Švadlena

| KOPRODUKCE

ČESKÁ REPUBLIKA MAUR film / Martin Vandas
FRANCIE Autour de Minuit / Nicolas Schmerkin

| TECHNICKÉ DETAILY 

DÉLKA 5 min
FORMÁT HD
PREMIÉRA 2016

| TRAILER

| GALERIE