O NEPOTŘEBNÝCH VĚCECH A LIDECH | VE VÝROBĚ

| SYNOPSE

Už název knižní předlohy O nepotřebných věcech a lidech v sobě zahrnuje lehce ironický nadhled a dvojznačnost. Knížka i náš film všemi svými příběhy svůj název popírá a snaží se děti utvrdit o opaku. Sirotci nejsou zbyteční, opuštěné kočky nejsou nepotřebné, i jablečné ohryzky někdo potřebuje a není nic pravdivého ve větě o zbytečnosti včerejších novin. Chceme vyprávět příběhy, které otevírají otázky vztahů rodičů a dětí nebo stáří a samoty. Ale nechceme ani trochu moralizovat, naše příběhy jsou laskavé, citlivé a s dětmi jednají jako s rovnocennými partnery, s respektem a přitom současným jazykem i formou.

O správnosti nás utvrdily cena diváků i poroty na pitchingu Visegrad Animation Forum i Eurimages Development Award v rámci nejprestižnějšího fóra Cartoon Movie ( Anifilm Třeboň 2018 a Catoon Movie Bordeaux 2019).


| TRAILER


| ŠTÁB
Režie – David Súkup, Martin Smatana, Leon Vidmar, Jean-Claude Rozec
Scénář – Petr Krajíček, Marek Král, Ivana Laučíková, Kaja Balog, Maja Križnik, Blandine Jet
Námět – Arnošt Goldflam
Výtvarno – Patricia Ortiz Martinez
Producent – MAUR film (Martin Vandas, CZ)
Koproducenti – Artichoke (Juraj Krasnohorský, SK) / ZVVIKS (Kolja Saksida, SI) / Vivement Lundi! ( Jean -Francois Le Corre, FR)

Film vzniká za podpory Creative Europe MEDIA, Státního fondu kinematografie a Slovenského audiovizuálního fondu a Slovinského filmového fondu. Projekt také získal Eurimages Co-production Development Award na Cartoon Movie 2019.

Předpokládaná délka filmu – 80 min.
Technika – stop-motion
Fáze – vývoj/výroba
Předpokládaná premiéra – 2023

Film vzniká za podpory Creative Europe MEDIA, Státního fondu kinematografie, slovenského Audiovizuálního fondu, Slovinského filmového centra a francouzských fondů Bretagne Cinéma a TVR Tempo. Projekt také získal Eurimages Co-production Development Award na Cartoon Movie 2019.

Česká televize a slovinská RTV již potvrdili spolupráci na projektu.

 

| KE STAŽENÍ 

Plakát
JPG 

Presskit

Vizuály
Zip JPG

 

| GALERIE