MIMI&LÍZA – ZAHRADA | VE VÝROBĚ

| SYNOPSE
Nevidomá Mimi a Líza jsou nejlepší kamarádky. Vzájemně se učí velkorysosti, toleranci a otevřenosti k celému světu a jeho pestrosti. V novém příběhu nazvaném Zahrada přijíždí na dvůr jejich domu žlutý kontejner, který sousedé začnou brzy zaplňovat starými a rozbitými věcmi. Líza je zvědavá, co vyhodí Mimi, a je překvapená, když nic nevyhazuje.

Pro Mimi jsou totiž všechny staré věci doma pevnými body a malými jistotami ve tmě. Líza se rozhodne vyhodit svůj starý červený míč. Ten ale zapadne za kontejner a dívky díky němu objeví tajné dveře do nádherné Zahrady kouzelného Zázračníka, který je vezme na rychlou cestu skrze všechna roční období. Jenže když na konci kouzelné cesty najdou vyhozený míč a vhodí ho do kontejneru, z věcí uvnitř se složí a oživne obrovská Obluda. Obluda je plná radostné touhy. Chce si hrát. Na odmítnutí ale zareaguje agresivně. Spolkne Zázračníka a způsobí totální rozvrat Zahrady.

Mimi s Lízou podniknou cestu do jejího břicha, aby vysvobodily Zázračníka a až tam pochopily, že Obluda vlastně není zlá, jen nešťastná a rozzuřená, protože se cítí odmítnutá a opovržená. Dívky tam ale zároveň objeví i její ohromný potenciál být užitečnou a vyléčit Zahradu. Na konci příběhu Mimi s Lízou zjišťují, že i k materiálním věcem je třeba přistupovat s láskou, respektem a že každý předmět má svůj účel. Toto radostné poznání dívkám pomůže si uvědomit svou spoluzodpovědnost vůči světu, který je obklopuje a zároveň je inspiruje aktivně ho přetvářet.

 

| ŠTÁB
Režie – Ivana Šebestová, Katarína Kerekesová
Scénář, námět – Katarina Kerekesová, Katarína Moláková, Ivana Šebestová
Dramaturg – Anna Vášová, Halka Marčeková
Autor výtvarných návrhů – Katarina Kerekesová, Ivana Šebestová, Boris Šima
Střih – Matej Beneš
Hudba – Lucia Chuťková
Zvuk – Martin Merc

Producenti – Fool Moon (Katarina Kerekesova, SK), RTVS (SK), MAUR film (Martin Vandas, Alena Vandasová, CZ)

Předpokládaná délka – 60 min. / 26 min.
Předpokládaná premiéra – jaro 2022

Projekt byl podpořen slovenským Audiovizuálním fondem a Státním fondem kinematografie.

| KE STAŽENÍ
Vizuály 

 

| GALERIE