ELECTRA  | VE VÝROBĚ

| SYNOPSE
Elektra není schopna navazovat vztahy s muži. Když dojde k intimnímu kontaktu s mužem, utrhne mu část těla, čímž ho zničí a utíká do svého prázdného rozpadajícího se pokoje, ve kterém si skládá bezpečného partnera – pánskou figurínu. Zdá se jí, že má vztahy pod kontrolou.  Rozhořčuje ji její verze z minulosti, malá Elektra, která ji pronásleduje. Vypadá příliš sexy, je přehnaně zmalovaná a vyvolávající bolestivé vzpomínky z dětství, kterým se Elektra snaží vyhnout.

Postupně Elektra zjišťuje, že selhala v naplnění svého snu. Pánská figurína, kterou si postavila, není schopna uspokojit její fantazie. Musí v sobě přijmout malou Elektru a ponořit se do traumatických vzpomínek, znovu prožít soupeření s matkou o otcovu pozornost a obnovit smíšené pocity ke svému otci. Elektra vstoupí do svého nevědomí, znovu prožije své dětské trauma, aby mohla projevit potlačenou agresi vůči otci a zničit i sebe samu.

Teprve pak je připravena odhalit, co se skutečně stalo během jejích 10. narozenin.


| TEASER| ŠTÁB
Scénář, režie – Daria Kashcheeva
Dramaturgie – Lucia Kajánková, Michal Reich
V hlavních rolích – Zuzana Částková, Marie Verner, Zuzana Stivínová, Robert Jašków
Kamera – Tomáš Frkal
Zvuk – Míra Chaloupka
Střih – Alexander Kashcheev
Producenti – Zuzana Křivková, Martin Vandas (MAUR film)
Koproducent – FAMU (CZ), Olivier Catherin (FR), Richard Van Den Boom (Papy3D, FR), Juraj Krasnohorsky (Artichoke, SK)

Předpokládaná délka – 25 min.
Předpokládaná premiéra – 2023

Finančně podpořeno Státním fondem kinematografie, slovenským Audiovizuálním fondem, francouzským CNC, ARTE France, Nadačním fondem Filmtalent Zlín a Regionální filmovou kanceláří Plzeňského kraje


| KE STAŽENÍ
Vizuály – Zip (7 x jpg)
Fotografie z natáční – Zip (6 x Jpg)

 

| GALERIE

 

| GALERIE – Z NATÁČNÍ

 


| DOPLŇUJÍCÍ INFORMACE
Elektra v dětství ztratila otce Agamemnona, který jejich rodinu opustil. Její raněná matka Klytaimnestra manžela a vše, co je s ním spojené nenávidí a zakazuje dceři se s otcem setkávat. Aby se s otcem zubařem potkala matce navzdory, jí Elektra hodně sladkostí s nadějí, že se jí podaří otce v ordinaci přesvědčit o jeho návratu, protože věří, že otec je přeci lepší než její matka.  Během jedné své návštěvy ordinace otce přistihne s jeho sestřičkou.  Z vyzývavě provokativní sestřičky se tak pro Elektru stává ideál ženské krásy. I proto se během dospívání víc a víc noří do světa své fantazie, který je pro ni snadnější i atraktivnější než skutečné mezilidské vztahy.

V továrně na recyklaci odpadu, ve které pracuje, se zamiluje do muže podobného otci. Aby se mu zalíbila, začne si měnit své tělo. Zároveň na něj žárlí kvůli jeho šéfové a skutečně ho s ní jednou přistihne. Zoufalá a zklamaná se rozhoduje pro další plastickou operaci i následnou promiskuitu, postupně se tak ničí, huntuje a propadá ke dnu…